Allahın En Çok Sevdiği Söz En Kıymetli Tesbih ve Zikirler

Allah indinde en kıymetli söz, Peygamber efendimiz (s.a.v) şöyle anlatıyor. İki kelime vardır, Söylemesi çok kolaydır. Terazide çok ağır gelirler. Allahü teâlâ, bu iki kelimeyi çok sever. ''SübhânAllahi ve bi-hamdihi sübhânAllahil-azîm" buyurmuşlardır.
Allahın en çok sevdiği  zikirler
Allah indinde en kıymetli söz, "Sübhanallahi ve bihamdihi"dir.(Hadis-i Şerif (Müslim)

Anlamı: Allah'ı ona ham ederek tesbih ederim. Gece ibadeti zor gelen, hayra mal sarf edemeyen veya düşmanla savaşmaya korkan, çok Sübhanallahi ve bihamdihi desin. Bu, Allah yolunda harcayacağı bir altın dağdan daha kıymetlidir.(Taberani)

Ve her kim günde yüz (100) kere: ''Subhanallah ve bi-hamdihi (Allah'ı, ona hamd ederek tesbih ederim) derse o kimsenin günahları deniz köpüğü kadar bile çok olsa dökülür "(hadis-i şerif)(müslim) ''SübhânAllahi ve bi-hamdihi sübhânAllahil-azîm" sözü okadar kıymetlidirki bunu sayfalar dolu yazı yazsak bitiremeyiz. Ayrıca her derde devadır, Kul hakkı hariç tüm günahları siler.

Allah'ın en sevdiği zikir

Allah indinde En kıymetli tesbih, namazlardan sonra çekilen Sübhanallah, Elhamdülillah ve Allahü ekber’dir. Bu tesbihten sonra en kıymetli tesbih ve zikir ''La ilahe illallah'' sözüdür. Burada ''La'' kelimesini biraz uzatmak gerekmektedir.

Hadis-i şeriflerde buyuruluyor: (En üstün tesbih Sübhanallahi velhamdülillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber’dir.) (Müslim)(La ilahe illallah demek 99 belayı defeder, en aşağısı sıkıntıdır.) (İ.Asakir)

Zor bir duruma düşen, her türlü zorlukların üstesinden gelmek içinse "Bismillahirrahmanirrahim ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîm" derse, Allahü teâlâ, onu her türlü bela ve musibetten korur.)(Deylemi)

Cennet hazinesi olan bu söz, "Sübhânallahi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallahü vallâhü ekber, ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azim" demeye devam edenin ağaçtan yaprak döküldüğü gibi günahları dökülür.) (Ramuz)

Allah'ın en çok sevdiği söz ve zikir duaları. Allahın en sevdiği zikirler. Allah' en sevdiği söz. Allahin en cok sevdigi dua

Etiketler:

Yorum Gönder

[blogger][disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *