Yerli Fırtına Obüsü Nedir? T-155 Fırtına Obüsü Özellikleri Nedir?

Fırtına Obüsü tamamen yerli ve ilk, Türk Silahlı Kuvvetleri (T.S.K) tarafından Azez'deki PYD mevzilerini vurmasıyla gündeme geldi.
yerli firtina obusu nedir t-155 firtina obusu ozellikleri
T-155 Fırtına Obüsü Nedir?
T-155 Fırtına Obüsü Türkiyenin ürettiği tamamen yerli bir Kundağı Motorlu Topçu Silah Sistemidir. Üzerine monte edilmiş oniki adet hidro - pnömatik süspansiyon ünitesi ve tekerlerinden oluşan gelişmiş süspansiyon sistemi sayesinde engebeli çetin arazilerde ve her türlü arazi rahatça hareket edebilmektedir.
[tab] [content title="T-155 Fırtına Obüsü Özellikleri Nelerdir?"]Savaş Ağırlığı=  47 ton Uzunluk= 12 m Genişlik= 3.4 m
Yükseklik= 3.43 m Mürettebat= 5 kişi. Atış kontrol ve mermi doldurma= Otomatik. Gece görüşü ve NBC koruması=  Mevcut. Ana silahı= 155mm L52  Diğer silahları= 12.7 mm mekineli tüfek. Motor= MTU-881 KA 500 Dizel. Süspansiyon donanımı= Hidro pnömatik. Hareket menzili= 480 km. Azami hızı= 66 km/h[/content] [/tab] Temmuz 2001 de bazı sistemlerin (otomatik yükleyici, komple 155mm/52 kalibre silah sistemi) tedarikine yönelik olarak, Güney Kore ile Türkiye arasında bir kontrat imzalanmıştır. Halihazırda güç paketi dışında kalan tüm alt sistemler, Türkiye'de üretilmektedir.

Yerli fırtına obüs nedir. T-155 Fırtına obüsü özellikleri nelerdir, T-155 Fırtına obüsü hangi ülkelerde bulunuyor.

Etiketler: ,

Yorum Gönder

[blogger][disqus]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *