Ana içeriğe atla

Trotux Bilgisayardan ve tarayıcılardan kaldırma (uninstall)

Trotux search lisanssız programların bilgisayara kurulumu esnasında tarayıcılara yerleşen Sahte Arama Motorudur.  Trotux search aynı zamanda, Zararlı Reklam Yazılımı kategorisindedir. Sahte yazılımlardan ve virüslerden korunmak için buraya göz atın.
Trotux Bilgisayardan ve tarayıcılardan kaldırma (uninstall)
Trotux tarayıcılara yerleşerek ana sayfayı değiştirir ve belirli aralıklarla kendiliğinden açılan pop-up reklam sayfaları açar. Bu yüzden Trotux search sahte arama motorunu bilgisayardan ve tarayıcılardan mutlaka kaldırılması gerekiyor.

Trotux bilgisayardan kaldırma uninstall
Başlat çalıştır,trotux yazın aratın uninstall seçin kaldırın. Şayet bulamıyorsanız Program ekle kaldır dan Trotux bulup kaldırın. Yinede bulamıyorsanız En iyi yazılım kaldırma programı başlıklı yazımızdaki program ile kaldırınve bilgisayarı yeniden başlatın.

Google Chrome tarayıcısından Trotux Serach kaldırma (uninstall)
MasaüstüGoogle ChromeSağ tıklaÖzelliklerHedef "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" sonrasını silin → UygulaTamam

Google chrome'u açın → Ayarlar → (sayfayı kaydırın en altta) Gelişmiş ayarları Göster → Tarama Verilerini Temizle → En baştan olmak üzre hepsini seçin temizleyin.

Tekrar Google chrome'u açın → AyarlarBaşlangıçtaBelirli bir sayfayı veya sayfaları açSayfaları ayarlar → Buraya Google veya başka arama motoru kullanılacaksa onu yazın. Kapatmadan → Arama Motorlarını yönet → Listeden kullanmak istediğiniz arama motorunu seçin diğerlerine çarpıya basın silin çıkın.

Mozilla Frefox tarayıcısından Trotux kaldırma:
MasaüstüMozilla FrefoxSağ tıklaÖzelliklerHedef "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" sonrasını silin → UygulaTamam.

Mozilla Firefox'u açın;Mozilla FrefoxSeçeneklerGenel → Giriş Sayfasına örneğin: (google.com) → Arama → buradan google veya yandex seçin → Tek tıklamalı arama motorları → buradan diğer arama motorlarını seçin kaldırın.
İExplorer tarayıcısından Trotux kaldırma:

İExplorer tarayıcısını açınDişli çark simgesiİnternet SeçenekleriGelişmişSıfırla → Kişisel ayarları sil kutucuğu işaretle → Sıfırla.

Bu şekilde Trotux reklam virüsleri bilgisayardan ve Google chrome, Mozilla Firefox, iexplorer tarayıcılarından tamamen kaldırılıp silinmektedir. Soru ve görüşleriniz için yorum kutusunu kullanabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Google dan kalkmadı herşeyi yaptım olmadı

  YanıtlaSil
 2. Bende herşeyi yaptım ama olmadı denetim masasından kaldırmayı denedim ama programın kendisini değil unistalını kaldırmışım ve dosyanın yeri de gözükmüyor dediklerinizi de yaptım silinmedi.

  YanıtlaSil
 3. merhaba,program kaldır ve değiştirden trotux ve youndoo silinmiyor yardımcı olabilirmisiniz?

  YanıtlaSil
 4. Revo uninstaller programı ile kaldırmayı deneyin, yukarıda anlatılan şekilde kaldırdım yararı olur diye paylaştım.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder