Ana içeriğe atla

NiceSearches Kaldırma (Uninstall) Türkçe

Son zamanlarda türeyen sahte arama motorlarına dikkat edin! Bu tür zararlı yazılımlardan korunmak için En iyi antivirüs programı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

NiceSearches Kaldırma (Uninstall) Türkçe

NiceSearches Nedir?
Ücretsiz bedava (free) dağıtılan programların içerisine yerleştirilen zararlı reklam gösterme yazılımıdır. Program içine gizlice yerleştirilir, kurulum esnasında tarayıcı ana sayfaları değiştirir ve sürekli (pop-up) kendiliğinden otomatik sayfalar açar.

NiceSearches Bilgisayardan Kaldırma:
Nicesearches bilgisayara bulaşmasına neden olan programı kaldırın, bunun için En iyi yazılım kaldırma programı adlı makalemizde bahsettiğimiz "Revo Uninstaller" programı ile kaldırın.

Programsız kaldırmak istiyorsanız "Başlat çalıştır" buraya program adını yazın aratın ardından uninstall seçin kaldırın.

Bir başka yöntem ise "Program ekle kaldır" dan Nicesearches bulaşmasına neden olan programı seçin kaldırın.

Google Chrome tarayıcısından NiceSeraches kaldırma (uninstall)
MasaüstüGoogle ChromeSağ tıklaÖzelliklerHedef "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" sonrasını silin → UygulaTamam

Google chrome'u açın → Ayarlar → (sayfayı kaydırın en altta) Gelişmiş ayarları Göster → Tarama Verilerini Temizle → En baştan olmak üzre hepsini seçin temizleyin.

Tekrar Google chrome'u açın → AyarlarBaşlangıçtaBelirli bir sayfayı veya sayfaları açSayfaları ayarlar → Buraya Google veya başka arama motoru kullanılacaksa onu yazın. Kapatmadan → Arama Motorlarını yönet → Listeden kullanmak istediğiniz arama motorunu seçin diğerlerine (x) basın silin çıkın.

Mozilla Frefox tarayıcısından NiceSeraches kaldırma:
MasaüstüMozilla FrefoxSağ tıklaÖzelliklerHedef "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" sonrasını silin → UygulaTamam.

Mozilla Firefox'u açın; Mozilla FrefoxSeçeneklerGenel → Giriş Sayfasına örneğin: (google.com) → Arama → buradan google veya yandex seçin → Tek tıklamalı arama motorları → buradan diğer arama motorlarını seçin kaldırın.

İExplorer tarayıcısından NiceSearches kaldırma:
İExplorer tarayıcısını açınDişli çark simgesiİnternet SeçenekleriGelişmişSıfırla → Kişisel ayarları sil kutucuğu işaretle → Sıfırla.

Bu şekilde NiceSearches reklam virüsleri bilgisayardan ve Google chrome, Mozilla Firefox ve iexplorer tarayıcılarından tamamen kaldırılıp silinmektedir. Soru ve görüşleriniz için yorum kutusundan yardım alabilirsiniz.

Yorumlar