Omniboxes.com bilgisayardan ve tarayıcıdan nasıl kaldırılır (uninstall)

Son günlerde türeyen Omniboxes arama motoru kullanıcıları çileden çıkarma devam ediyor. Genelde lisanssız programlar akabinde gelen omniboxes.com arama motoru bilgisayardan ve tarayıcılardan kaldırılması gerekmektedir.
Omniboxes.com bilgisayardan kaldır (uninstall)
Omniboxes.com nedir? bilgisayara nasıl bulaşır?
Omniboxes onaylanmayan virüslü sahte arama motorudur. İnternetten bilgisayara indirilen lisanssız programların kurulumu esnasında kendi kurulumunu gerçekleştirir. Ardından tüm tarayıcı ana sayfalarını otomatik olarak değiştirir.

Omniboxes bilgisayardan kaldırma:
Omniboxes.com bilgisayardan kaldırmak için → Denetim masası program ve özellikler → buradan omniboxes seçin. Kaldırma (uninstall) esnasında doğrulama kutusuna görülen karakterleri girin → continue (ileri) kaldırma işleminin ikici aşamasında → shortcut(kestirme) kutucuğunu işaretleyin çıkan uyarıya eveti seçin kaldırma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Google chrome tarayıcıdan omniboxes kaldırma (uninstall)
Google chrome tarayıcı menüsünden → AyarlarGelişmiş ayarları göster → sayfa sonunda Ayarları sıfırla deyip çıkın. Dilerseniz ayarlar bölümünden arama motorları seçeneğini kullanarak google yahoo yandex vs seçebilirsiniz.

Mozilla Firefox omniboxes kaldırma (uninstall)
Mozilla Firefox menü paneli altında Özelleştir seçeneği yanında bulunan ? soru işaretine tıklayın. Açılan menüden → Sorun giderme bilgileriFirefox tarayıcısını yenile buraya tıkladığınızda tüm ayarlar eski haline gelecek, omniboxes tarayıcıdan kaldırılacaktır. Bu esnada tarayıcı geçmişi dosyası masa üstüne kaydedilecek dosyayı olduğu gibi geri dönüşüm kutusuna atın.

Omniboxes (uninstall) Internet Explorer dan kaldırma:
Internet Explorer dişli çark simgesine tıklayın → internet seçenekleriGelişmişSıfırla → Açılan menüde → Kişisel ayarları sil kutucu işaretleyin ardından sıfırla deyin."İnternet seçenekleri" kutusunu kapatmadan programlar sekmesine tıklayın "Eklentileri yönet" kısmından "Arama sağlayıcılarına tıklayın" burada omniboxes seçin kaldırın ardından "Uygula ve kaydedin" deyip çıkın.

Bu şekilde omniboxes.com bilgisayardan ve tarayıcılardan kaldırılmaktadır. Harici programlara başvurmayın aksi taktirde iş format'a kadar gider.

Ayrıca bakınız:MPC cleaner bilgisayardan nasil kaldirilir (uninstall)

Uyarı! serial crack keygen vs gibi programlar daha doğrusu lisanssız programlar bilgisayara yüklenmez. Yüklenmesi durumunda en basiti tarayıcıların ana sayfalarını değiştirir, beraberinde dll dosyaları gibi önemli yerler ciddi şekilde hasar görür. Bilgisayara Virüs, trojan, Malware, Solucan bu tür programlar sayesinde bulaşmaktadır.

0 yorum "Omniboxes.com bilgisayardan ve tarayıcıdan nasıl kaldırılır (uninstall)"

Yorum Gönder

Iklan Atas Artikel

ads2

ads3

ads son