traffic-cash.xyz ve share-buttons.xyz nedir? nasıl engellenir?

Son günlerde site sahiplerinin baş belası sahte spam bot trafik siteleri, sitenin arama motorları sıralamasında ciddi düşüşlere neden olmaktadır.

Özellikle dünya genelinde hemen hemen her siteye dadanan traffic-cash ve share-buttons adlı sahte yönlendirme yapan siteleri Google Analytics hesabından engelleyin.

traffic-cash ve share-buttons nedir?

traffic-cash ve share-buttons adlı siteler, bir ortaklık programı olan aliexpres.com sitesinden komisyon almak için site sahiplerini kendi linklerinden yönlendirme yapma derdinde olan spam hit siteleridir.

traffic-cash ve share-buttons siteye zararı nedir?

traffic-cash ve share-buttons siteye zararları hemen çıkma oranını yükseltir ve Google sıralamasında sitenizin hızla geriye düşmesine neden olur.

Ayrıca sitenizde Google Adsense reklamları barındırıyorsanız  gelirlerinizde ciddi düşüşlere neden olmaktadır.

Analytics hesabından traffic-cash ve share-buttons sitelerini engelleme:

Analytics hesabınıza girin üst sekmeden → Yönetici → Tüm Filtreler → + Filtre Ekle → aşağıdaki resimdeki gibi yapın.
traffic-cash.xyz ve share-buttons.xyz engelleme
Bu birinci yöntem ikinci yöntem ise, "Filtre Türü" özeli seçiyoruz  "Filtre Alanı" Kampanya Kaynağı" seçiyoruz aynı şekilde lingi ekleyip kaydediyoruz.

Üçüncü yöntemde ise IP adreslerini engellememiz gerekiyor, bunun için  + Filtre Ekle  → Filtre adına herhangi bir şey yazın → Önceden Tnımlı → Hariç Tut → IP adresinden gelen trafik → Şuna eşit → IP adresi bölümüne Ip sorgula öğren sitelerinden Ip adresini öğrenip ekleyin ardından Tüm web sitesi verilerine tıklayıp ekleyin kaydedin.

Bu şekilde traffic-cash.xyz ve share-buttons.xyz sitelerini tamamen engellemiş oluyoruz. Soru ve görüşleriniz için yorum kutusundan ve iletişim adresinden yardım alabilirsiniz.

Yeni yayınlar e-mail adresinize gelsin:

0 Yorum "traffic-cash.xyz ve share-buttons.xyz nedir? nasıl engellenir?"

Yorum Gönder

başlık altı

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

yazı sonu