Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Blogger özel robots.txt dosyası ve başlık etiketleri ayarlama

Google sıralamasında blogunuzun üst sıralara çıkmasını istiyorsanız, bloğunuza mutlaka robots.txt dosyası eklemelisiniz. Blogger Robots.txt dosyası ve özel başlık etiketlerini yapılandırmak için, bloğunuzda site haritası veya sitemap sayfası olması gerekmektedir.

Blogger site haritası - sitemap veya arşiv sayfası, sonuç olarak hepsi işlevi görür, bunlardan bir tanesi yeterli olacaktır. Yeni blogger responsive site haritası sitemap oluştur linginden adımları takip edin.


Blogger Robots.txt dosyası ekleme?

Blogger Robots.txt Dosyasını blogger'a eklemek için, → blogger kumanda panelinden → Arama tercihleri Özel robots.txt → ardından → Düzenle bölümüne aşağıdaki kodları ekledikten sonra → Özel robots.txt içeriği etkinleştirilsin mi? seçeneğine "Evet" deyin kaydedin.

User-agent: Mediapartners-Google* Allow: /   User-agent: * Disallow: /search Allow: / Sitemap: https://siteadı.blogspot.com/sitemap.xml 

Özelleştirme:
Sitemap: Kırmızı yeri kendi blog adresi ile değiştirin. Bloğunuzda Google Adsense reklamları yayımlamıyorsanız (*) işaretini silin.


Blogger Özel robot başlık etiketleri en iyi yapılandırma ayarları:

Sıra Blogger özel robot başlık etiketlerin yapılandırma ayarlarına. Yukarda eklediğimiz robots.txt dosyası altında blununan "Özel robot başlık etiketleri" düzenle dedikten sonra resimde görüldüğü şekilde ayarları yapın.

blogger özel robots.txt dosyası ve özel robot başlık etiketleri ayarlama

Blogger robots.txt dosyası ve özel robot başlık etiketleri test etme.

Blogger robots.txt dosyası ve özel robot başlık etiketleri ayarlarını test etmek için → Google web yöneticisi araçları → Tarama → Robots.txt Test Aracı → Test et bölümünden yapabilir veya aşağıdaki gibi tarayıcı üzerinden test edebilirsiniz.

http://netbilenhaber.com/robots.txt
Kendi blog adresinizle değiştirerek test edin. Blogger için en gelişmiş seo ayarları bu şekilde yapılmaktadır, soru ve görüşleriniz için yorum kutusunu kullanabilirsiniz.

2 yorum for "Blogger özel robots.txt dosyası ve başlık etiketleri ayarlama"

  1. Blogumda özel robotx etkin değildi.
    Senin tavsiyene uyup değiştirdim. Umarım faydalı olur. Teşekkürler.

    YanıtlayınSil
  2. Bu temayı nasıl yaptınız çok beğendim temanızı

    YanıtlayınSil