Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Google Adsense pin kodu girmeden hesap doğrulama

Google adsense pin kodu gelmedi? Google Adsense pin kodu ne zaman gelir? Google adsense pin kodu girmeden hesap nasıl doğrulanır? gibi sorulara cevap arayan web site sahiplerinin biraz sabırlı, birazda dikkatli olmalı durumunda hesaplarını doğrulayabilirler. Google gerçek yayıncı kişi olup olmadığını anlamak için yayıncılarına pin kodu zorunluluğu getirmektedir.

Google adsense pin kodu dogrulama


Google Adsense Adres Doğrulama:

Google adsense hesabınıza giriş yaptıktan sonra dişli çark simgesini tıklayın ve ayarlar bölümünden adres doğrulama bağlantısına tıklayın. Bu bölüm çok önemlidir, Bulunduğunuz yerin tam adresini eksiksiz doldurup kaydedin. Adres bilgilerini girdikten 1-6 hafta içersinde onaylanması için pin kodu uyarısı çıkacaktır.


Google Adsense Pin Adres Doğrulama:

Google adsense hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza ''Adresinizi doğrulamadığınız için ödemeleriniz şu anda bekletilmektedir. PIN kodunuzu postayla aldıktan sonra adresinizi doğrulamak için burayı tıklayın.'' diye bir yazı çıkacaktır.

Bu Google Adsense gerçek yayıncı kişi olup olmadığını kontrol etme amaçlıdır. Gogle adsense adres bilgilerini doğru girdiyseniz pin kodu 2-6 hafta içinde posta yoluyla adrese ulaşır. Google pin kodu gelmemesi durumunda 3 kez pin kodu isteme hakkına sahipsiniz.

Google pin kodunu 3 kez istediğiniz halde hala gelmediyse aşağıdaki adımları takip ederek 1 saat içersinde Google Adsense hesabını doğrulayabilirsiniz.


Google adsense pin girmeden hesap doğrulama:

Google Adsense 3 kez pin kodu isteme hakkınız doldu ise yapılması gerekenler sırasıyla şöyledir.

  • Google Adsense hesabı açıkken burayatıklayınız.
  • Açılan yere adınızı soyadınızı giriniz.
  • E-posta adresinizi giriniz.
  • Yayımcı numaranızı giriniz.
  • Ek gönder bölümüme kimlik fotokobisini arkalı önlü çekip adresinizle birlikte doldurup dosya gönder butonuna basarak gönderin.

Bu işlemler bittikten sonra en geç 1 saat içinde Google adsense hesabınız onaylanacaktır.

1 yorum for "Google Adsense pin kodu girmeden hesap doğrulama"