Vitaly Rules Google Nedir? Spam Trafik Nasıl Engellenir?

Son günlerde Google Analytics raporlarında " Vitaly rules google ☆*:。゜゚・*ヽ(^ᴗ^)ノ*・゜゚。:*☆ ¯\_(ツ)_/¯(ಠ益ಠ)(ಥ‿ಥ)(ʘ‿ʘ)ლ(ಠ_ಠლ)( ͡° ͜ʖ ͡°)ヽ(゚Д゚)ノʕ•̫͡•ʔᶘ ᵒᴥᵒᶅ(=^ ^=)oO  " şeklinde bir yönlendirme olduğunu fark etmişsinizdir. Bu ve benzeri yönlendirmeleri mutlaka filtre yaparak engellemek gerekiyor. Aksi taktirde hemen çıkma oranı (bounce rate) yükselir buda Google aramalarda alt sıralara düşmesine neden olur.

Vitaly Rules Google Nedir?
Vitaly Rules Google; bir referrer spam bot yani sahte trafiktir. Amaç sitelere yönlendirmeler yaparak site sahiplerinin ilgisini çekmek ve kendi sitesine hit sağlamak. Vitaly Rules Google gibi sahte trafik yönlendirme yapan siteleri mutlaka engellemek gerekiyor.

Spam Trafik Engelleme
Vitaly Rules Google sitesine filtre koymak için bu sitenin adını ve  İP adresini bilmemiz gerekiyor. Google Analytic raporlarında site adını, yönlendirme veya kaynak araç bölümünden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Yönlendirme yapan sitenin adını İP sorgulama sayfasından bulun ve aşağıdaki örnekte olduğu gibi YöneticiTüm Filtreler+Filtre EkleFiltre türü seçinHariç tutKaynak veya hedef seçin bölümünü → IP adresinden gelen trafik seçin → İfade seçin bölümünü → Şuna eşit seçin son olarak → Tüm web sitesi verilerini seçin → EkleKaydet.

Spam Tarafik Nasil Engellenir

Benim tavsiyem en etkili spam trafik engelleme yöntemi, yeni Analytic kodu oluşturmak. Nedeni bu tür yönlendirmelerin neredeyse tamamı Rusya'dan yapılmakta ve  Analytics kod üzerinden yapılmaktadır. Bunun için yeni Analytics kodu oluşturmanızda fayda vardır.

Ayrıca bakınız:Traffic-cashxyz ve-Share-Buttonsxyz Nedir Nasıl Engellenir

Yeni Analytics kodu nasıl oluşturulur?
Google Analytics hesabınıza giriş yapın → YöneticiHesapYeni Hesap Oluştur → gerekli alanları doldurduktan sonra Mülk bölümünden izleme kodunu sitenize yapıştırın. Bu en garanti spam trafik engelleme yöntemidir.

Vitaly rules google nedir, Vitaly rules google nasıl engellenir, Vitaly rules spam trafik engelleme, Google analytics vitaly rules google engelleme

Etiketler: ,

Yorum Gönder

[blogger][facebook][disqus]

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *