Blogger Özel Alan Adına (domain) Yönlendirme Sonrası Adsense Reklamları Görünmüyor Sorunu | Netbilen Haber

Blogger Özel Alan Adına (domain) Yönlendirme Sonrası Adsense Reklamları Görünmüyor Sorunu

Soru: Adsense hesabım aktif ancak alan adını (domain) blogger'a yönlendirdim Adsense reklamlarım kayboldu. Aldığım özel alan adı banlı gözükmemesine rağmen adsense reklamlarım neden görünmüyor?

blogger alan adı adsense reklamla

Cevap:
Adsense yaptığı bir takım politika değişiklikleri nedenleriyle Adsense hesabınızı yükseltmeniz gerekiyor. Yani buda şu demek oluyor, Blogger ve Youtube üzerinden adsense hesabı alanlar sadece youtube ve blogspot.com uzantılı bloglarda reklam yayımlayabilecekler.

Blogger üzerinden adsense hesabı alanların blogger özel alan adı URL'si değiştiği için yeniden adsense başvurusu yapmaları gerekiyor. Çünkü bu şekilde yapılan başvuru olumlu sonuçlanırsa alınan adsense bağlı reklamlar tüm web sitelerinizde kullanılabilecektir.

Kısaca özetlemek gerekirse; Özel alan adı alındığı zaman site artık blogger'de barındırılmayan yeni bir site haline gelir. http://site.blogspot.com ile http://site.com farklı siteler olarak işlem görür. Bu durumda site inceleme süreci çok daha zor olacaktır.


Özel alan adına yönlendirilen bloglarda Adsense başvurusu (hesap yükseltme):

Mevcut blogger üzerinden alınan adsense hesabınızla adsense hesabını giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

1- AyarlarErişim ve yetkilendirmeÜçüncü taraf erişimiblogger.com devre dışı bırakın.

2- ReklamlarımDiğer ürünler → Site adresini girin ve kodu alın.

3- Almış olduğunuz adsense kodunu head kodunun hemen altına yapıştırın.

Son olarak "Sitenizi inceliyoruz sitenizin incelenmesi 3 güne kadar tamamlanacak ve site e-postayla bilgi verilecektir." diye bir bilgilendirme yapacaktır.

Asıl iş bundan sonra başlıyor, adsense site inceleme süresi tamamen sizin başarınıza bağlıdır. Bu zamanın içerisinde bol bol kaliteli özgün içerikler üretmelisiniz. Çünkü adsense bir sitenin kalitesine ve trafiğine bakar.

Özellikle kopya içeriklerden kaçınmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Hatta kendi içeriğinizi bile kopyala yapıştır yapmayın. Sitenize gelen ziyaretçilerin google üzerinden anahtar kelimeler üzerinden gelmesini sağlayın.

Not: Eski adsense kodlarının tamamını sitenizden kaldırın ve incelenmesi için size verilen kodla beraber yazı ortasına adsense duyarlı reklam ekleyin. Bu yöntem sitenizin onaylanma süresinin daha kısa olmasını sağlayacaktır.

Yeni yayınlar ücretsiz email adresinize gelsin:

0 Yorum "Blogger Özel Alan Adına (domain) Yönlendirme Sonrası Adsense Reklamları Görünmüyor Sorunu "

Yorum Gönder

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel