Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Blogger Domain Yönlendirdim Adsense Reklamları Kayboldu

Adsense hesabım aktif ancak alan adını (domain) blogger'a yönlendirdim Adsense reklamlarım kayboldu. Aldığım özel alan adı banlı gözükmemesine rağmen adsense reklamlarım neden görünmüyor?

Cevap:
Adsense yaptığı bir takım politika değişiklikleri nedenleriyle, Blogger ve Youtube üzerinden alınan adsense hesabın, sadece youtube ve blogspot.com uzantılı bloglarda reklam yayınlayabilecekler. Özel alan adına yönlendirilen blogların adsense reklamları yayınlamaları için mevcut adsense hesabın yükseltilmesi gerekiyor.

Adsense, özel alan adı alınan blogları artık blogger'de barınmayan yeni bir site statüsünde değerlendiriyor. Şöyle örnek verelim, netbilenhaber.blogspot.com ile netbilenhaber.com alan adı yönlendirmesi yapıldığı için Adsense farklı site gözüyle bakıyor. Yani mevcut hesabı yönlendirme sonrası yeniden incelemeye alıyor, buna da hesap yükseltme diyor.

Özel alan adına yönlendirilen bloglarda Adsense hesap yükseltme:
Mevcut blogger üzerinden alınan adsense hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimde anlatıldığı gibi adımları uygulayın.

1- Hesap AyarlarErişim ve yetkilendirmeÜçüncü taraf erişimiblogger.com devre dışı bırakın.

adsense blogger devre dışı bırakma


2- Adsense hesabınızdan çıkmadan sırasıyla Siteler → Genel Bakış → Yeni Site Ekle

adsense site ekle


3- Siteyi ekledikten sonra sayfayı kaydırın → Kodu kopyala butonuna tıklayarak almış olduğunuz yeni adsense kodunu sitenize ekleyin.

Asıl iş bundan sonra başlıyor, adsense site inceleme süresi tamamen sizin başarınıza bağlıdır. Bu zamanın içerisinde bol bol kaliteli özgün içerikler üretmelisiniz. Çünkü adsense bir sitenin kalitesine ve trafiğine bakar.

Özellikle kopya içeriklerden kaçınmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Hatta kendi içeriğinizi bile kopyala yapıştır yapmayın. Sitenize gelen ziyaretçilerin google üzerinden anahtar kelimeler üzerinden gelmesini sağlayın.

Not: Eski adsense kodlarının tamamını sitenizden kaldırın ve incelenmesi için size verilen kodla beraber yazı ortasına adsense duyarlı reklam ekleyin. Bu yöntem sitenizin onaylanma süresinin daha kısa olmasını sağlayacaktır.

Güncelleme: 6 Haziran 2019

1 yorum for "Blogger Domain Yönlendirdim Adsense Reklamları Kayboldu"

 1. Merhaba, o kadar yerde ararken burada daha kayda değer şeyler buldum... yazı için teşekkürler... ancak yazıdaki talimatlara göre davranmış olmama rağmen, yani;

  1- Ayarlar → Erişim ve yetkilendirme → Üçüncü taraf erişimi → blogger.com devre dışı bırakın. (bunu yaptım ve blogger erişimini devre dışı bıraktım)

  2- Reklamlarım → Diğer ürünler → Site adresini girin ve kodu alın. (ayrıca başka yerlerde de bahsedilen bu yeri ben göremiyorum)

  reklamlarım ve ardından diğer ürünler sekmesine tıklıyorum fakat site adresini girip kodu alacağım bir yer yok.

  Sadece şu iki seçeneği görüyorum:
  Oyunlar için AdSense'e başvurun
  Video için AdSense'e başvurun

  Yorumumu görünce uygun bir zamanda dönüş yaparsanız çok sevinirim.. teşekkürler

  YanıtlayınSil