Wikipedia Neden Engellendi? Ne Zaman Açılacak?

Wikipedia Neden Engellendi? Wikipedia Ne Zaman Açılacak kısaca haberimizde.

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara siyasal propaganda aracı olarak dünyanın internet ansiklopedisi olarak bilinen Wikipedia'de katıldı. Wikipedia vurdum duymaz tavırlarına Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 'dan Wikipedia.org sitesine Türkiye'den erişim yasağı getirdi.

Wikipedia Ne zaman açılacak

Wikipedia Erişim Engeli Nedeni:

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Wikipedia’nın erişime engellenmesiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi,

"Türkiye’nin terör örgütlerini desteklediğini belirten içerikler tüm girişimlere rağmen Wikipedia’dan çıkarılmamıştır. Bu içeriklerin doğru bilgilerle düzenlenmesine izin verilmemiştir." denildi.

Erişim engelinin nedeninin Wikipedia'de yer alan ve Türkiye'ye terör örgütü DEAŞ'e yardım iftirası atılan içeriklerin olduğu ortaya çıktı. Bilindiği üzere Wikipedia içeriklerine düzenleme yapılabiliyordu. Ancak başta Daeş terör örgütü olmak üzere diğer tüm terör örgütleri hakkındaki düzenlemelere izin vermiyordu.

Wikipedia Ne Zaman Açılacak?
Yukarıda belirtildiği üzere vikipedia Türkiye'nin terör örgütü DEAŞ'e yardım iftirasının kaldırılması sonrası ve diğer siyasal propaganda içeriklerin kaldırılmasının ardında Wikipedia yasağının kaldırılması bekleniliyor. Wikipedia 2018 yılında açılmayacağına neredeyse kesin gözüyle bakılmakta.

Yeni yayınlar ücretsiz e-postanıza gelsin:

Henüz yorum yapılmamış "Wikipedia Neden Engellendi? Ne Zaman Açılacak?"

Yorum Gönder

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel