Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

En iyi AdSense Reklam Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

Google adsense reklam gelirleriniz de düşüş yaşıyorsanız bunun başlıca sebeplerinden yanlış reklam yerleşimidir. En iyi adsense reklam yerleşimi hakkında araştırma yaptığınızda ilk karşılaşacağınız sonuçların başında "Header" kısmı gösterilir, ancak bu yanlış bir yöntemdir. WordPress, Blogger ve tüm web siteler için en iyi reklam yerleşimi yaptığınız taktirde, Adsense gelirinizi maximum seviyelere çıkartabilirsiniz.

Yanlış Reklam Yerleşiminden Kaçının
Yüksek ziyaretçi kitlesine sahipseniz ve sitenizden maximum gelir elde etmek istiyorsanız, header ve sidebar kısmından reklamları kaldırmanız hem site hız açısından hemde tıklama açısından yararınıza olacaktır.

Header ve Sidebar kısmına yerleştirilen reklamlar site açılış hızını oldukça yavaşlatır, ziyaretçilerinizin hemen çıkmasına neden olur. Buda hemen çıkma oranında (bounce rate) ciddi artışlara sebep olur aynı zamanda, Google sıralamasında ciddi sıra kaybına demek.

Çünkü Google Mart 2018 yaptığı güncellemede, mobil uyumlu ve hızlı sitelere önem vereceğini açıkladı.

site en iyi adsense reklam yeri neresi dir

En iyi AdSense Reklam Yerleşim Yerleri
Worldpress, blogger ve diğer internet siteleri için maximum en iyi reklam yerleşim yerleri aşağıda gösterilen örnekte olduğu gibidir.

  1. Yazı ortası (makale gövdesi) reklam.
  2. Yazı sonu (makale sonu) reklam.
  3. Benzer yazılar bir başka değişle ilgili yayınlar (related post)

Yazı ortası (makale gövdesi) AdSense reklamların önemi
Yazı ortası reklamlarda, ziyaretçiler makaleye odaklanır. Bu esnada site ön yükleme işlemi tamamlanacağından reklamlar yazı ortasına görülmeye başlayacak ve tıklama olasılığı en yüksek seviyede olacaktır.

Yazı sonu Adsense Reklamların Önemi
Yazı sonuna eklenen reklamlar en yüksek gelir elde edeceğiniz reklamlar olacaktır. Makaleye odaklanan okuyucu makalenin sonunu merak edeceğinden tıklama yüzdesi daha fazla olacaktır.

Benzer yazılar (Related Post) eklentisini kaldırın
Hemen hemen tüm sitelerde ve bloglarda ilgili benzer yazılar (related post) eklentisi vardır. Google bunun yerine "Eşleştirilen reklamlar" adlı reklamları eklemenizi istiyor.

İşlev olarak benzer yazılar eklentisi ile aynı işlevi görür, aynı zamanda reklam gösterme özelliğine de sahiptir. Bu yöntemler testler sonucu çok iyi sonuçlar alınmış, en iyi adsense reklam yerleşim yerleri olarak adsense geliri yüksek siteler tarafından kullanılmaktadır.

Yorum Gönderme for "En iyi AdSense Reklam Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?"