Blogger Google Arama Sonuçlarında Yayınlama Tarihi Nasıl Kaldırılır?

Google'de bir şey aramak istediğinizde karşınıza çıkan sayfaya; Search Engine Results Page kelimelerin kısaltılmasından meydana gelen (SERP) "Arama Motoru Sonuç Sayfası" denir.

Çoğu ziyaretçilerin, Google arama motorunda bir kelime veya makale aradığında genelde, aranılan konu başlığına ve yayınlama tarihine bakar. Şayet arama sonuçlarında sitenizin içerik tarihi eski ise, ziyaretçi daha yeni tarihli sonuçlara yoğunlaşacaktır. Bu da sitenin Google sıralamasında ciddi sıra kayıplarına neden olacaktır.

blogger tarih gizleme


İçeriğiniz kaliteli olabilir ancak kullanıcılar genelde yeni şeyler arayacağından özgün içerikleriniz yayınlama tarihine kurban gidebilir. Blogger bloglar için arama sonuçlarından yayınlama tarihini kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Blogger Yayınlama Tarihi Gizleme:
Arama sonuçlarından ve makalelerden tarihi kaldırmak için BloggerYerleşimBlog KayıtlarıDüzenle → Ana sayfa seçeneklerinden tarihi ve zaman kutucuğundan onay tiklerini kaldırın.

blogger zaman tarihi gizleme
Tarih zaman damgası onay tiklerini kaldırdıktan sonra kaydet diyerek çıkın. Bundan sonra yeni yazdığınız içerikler, google arama motorunda tarih zaman damgası olmadan çıkacaktır. Eski içerikleriniz ise bloğun güncelliğine ve zamana göre yeniden tarih formatı olmadan indexlenecektir.

Yeni yayınlar ücretsiz e-postanıza gelsin:

Henüz yorum yapılmamış "Blogger Google Arama Sonuçlarında Yayınlama Tarihi Nasıl Kaldırılır?"

Yorum Gönder

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel