İsmailağa Cemaati 24 Haziran'da Oyunu Kime Verecek?

Mahmud Efendi Hazretlerine bağlı ( Mahmud Ustaosmanoğlu) İsmailağa Cemaati 24 Haziran erken seçimlerinde oy verecekleri partinin rengi belli oldu. Günlerdir merak edilen "İsmailağa cemaati oylarını kime verecek" sorusuna yanıt geldi.

Mahmud efendi hz cemaati hangi partiye oy verecek


İsmailağa Cemaati Oy Verecek Partiyi Açıkladı
1 Kasım 2015 milletvekili seçimlerinde oylarını, "AK PARTİ" Adalet ve kalkınma partisinden yana kullanan İsmailağa cemaati, 24 Haziran erken seçimlerinde kime oy vereceklerini cemaate bağlı kişilere açıkladı.

İsmailağa Cemaati Cemaate yakın isimlerden edinilen bilgiye göre, 24 Haziranda yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oylarını "Recep Tayyip Erdoğan'a ve milletvekili seçiminde ise oylarını (Ak Parti) Adalet ve Kalkınma Partisinden" yana kullanacaklarını açıkladı.

Bilindiği üzere, İsmailağa cemaati Ak Parti kurulduğu tarihten bu yana oylarını Ak Partiden yana kullanıyordu. 24 Haziran erken seçimlerinde de oylarını yine Adalet ve Kalkınma Partisine ve Cumhurbaşkanı seçiminde ise Recep Tayyip Erdoğan'a vereceklerini cemaate bağlı kişilere açıkladı.

Günlerdir saadet partililerce yürütülen algı operasyonları da böylece suya düşmüş oldu. Bilindiği üzere özellikle sosyal medyada saadet partililerin İsmailağa cemaatinin oylarını kapmak için çeşitli yalan paylaşımlarla seçmenlerin oylarını çalma girişiminde bulunmaları, İsmailağa cematin tepkilere neden olmuştu.

Yeni yayınlar email adresinize gelsin:

0 Yorum "İsmailağa Cemaati 24 Haziran'da Oyunu Kime Verecek?"

Yorum Gönder

Iklan Atas Artikel

ads2

Iklan Tengah Artikel 2

ads end