Sisi Saadet Partisinden Gerçekten Vekil Adayı Oldu Mu?

Bir anda gündeme bomba gibi düşen, "Sisi" lakaplı Seyhan Soylu'un Saadet Partisinden Milletvekili aday adayı başvurusu sosyal medyayı salladı. Habere inanamayan vatandaşlar Sisi'nin gerçekten Saadet Partisinden aday olup olmadığını araştırıyor.

Sisi Gerçekten Vekil Adayı Başvurusu Yaptı mı?
"Sisi" lakaplı Seyhan Soylu, 24 Haziran erken seçimleri için Saadet Partisi'nden milletvekili aday adayı olduğuna inanmayan Saadet Partililer adeta sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Habere inanmak istemeyen saadet partililer, Sisi'nin başvurusunu askıya alındığını savunarak habere tepkilerini dile getirdiler.

Sisi lakaplı Seyhan Soylu ise, gelen tepkilere Saadet Partisindeki vekil aday adaylığını başvurusunun fotoğraflarıyla karşılık verdi.

İşte Sisi'nin Saadet Partisinde Çekilmis Fotoğrafları

sisi vekil aday

Saadet Partisi genel merkez önü.

sisi saadet partisi formu

Sisi Saadet Patisi genel merkezinde vekillik ada adaylığı başvuru formunu kendisi dolduruyor.

seyhan soylu saadet

sisi kanıt makbuz resim

sisi saadet vekil basvuru formu

sisi evrak 6

sisi makbuz

2018 Milletvekili Olma Şartları Nelerdir?

  • Belli suçlara karışmamış olan kişiler Milletvekili adayı olabilir. Bu suçlar ise; kamu hizmetinden uzaklaştırılmış kişiler, taksirli suç haricinde 1 yıldan fazla hüküm giymiş olan kişiler, rüşvet, dolandırıcılık, hırsızlık, sahtecilik, kaçaklık gibi yüz kızartıcı suçlara karışmış ve bu suçları kesinleşerek ceza almış kişiler kesinlikle Milletvekili adayı olamazlar.
  • Bazı memur veya ülke için çalışmakta olan kişiler iş yerlerinden ayrılmadıkları müddetçe Milletvekili olmazlar. Bu meslek mensupları ise; hâkimler, savcılar, yargı mensupları, öğretim görevlileri, kamu kurumlarında memur olan kişiler işçiler hariç ve silahlı kuvvet mensupları görevlerini bırakmadıkları müddetçe Milletvekili olamazlar.

16 Nisan 2017 yılında yapılan referandum sonrasında Anayasanın 76. Maddesinde olan Milletvekili olma şartlarında 5 maddeden bazılarında değişiklik meydana gelmiştir. 2018 yılı Yeni Milletvekili olma şartları nelerdir kısaca şöyledir.
  • Milletvekili olmak için artık siyasi partiler kendilerince şartlar getirmektedir. Bu şartlar partiden partiye değişkenlik göstermektedir.
  • Milletvekili seçim yaşı 18 yaşına düşürülmüştür.
  • Yaşın küçülmesi ile birlikte askerliği bitirme şartı da ortadan kalkmıştır.
Yukarıda bahsedilen suçlara karışmamış bir kimse dilediği partiden milletvekili olabilmektedir. Gerçek olan  şu ki; Sisi lakaplı Seyhan Soylu Saadet Partisinden vekil seçilemeyeceğini bildiği için tamamen gündem olma amaçlı Saadet Partisini seçtiği yorumlanıyor.

Yeni yayınlar email adresinize gelsin:

0 Yorum "Sisi Saadet Partisinden Gerçekten Vekil Adayı Oldu Mu?"

Yorum Gönder

Iklan Atas Artikel

ads2

Iklan Tengah Artikel 2

ads end