Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yeni Search Console Blogger Site Haritası Gönderme

Google yaptığı güncelleme ile Search Console tasarımını baştan aşağı yeniledi. Henüz yeni search console blogger (blogspot) site haritası (sitemap) göndermediyseniz aşağıdaki adımları takip ederek en doğru şekilde site haritanızı gönderin.

Yeni site haritasını göndermeden önce daha önce göndermiş olduğunuz site haritalarını eski search concole'dan silmeniz gerekiyor. Site haritalarını sildikten sonra aşağıdaki adımları anlatıldığı şekilde sırasıyla takip edin.

Yeni Search Console'a site haritası ekleme:
Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra buraya tıklayın sırasıyla → Site haritaları → Yeni bir site haritası ekleyin → sitemap.xml → Gönder dedikten sonra Google site haritanızı 150'şer şekilde otomatik olarak aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sıralayacaktır.

Yani search console'a ekleyeceğiniz kod "sitemap.xml" kodudur.

How To Submit Blogger Sitemap To Google Webmaster Tools

Site haritası dizine başarıyla gönderildi uyarısı aldıktan sonra Yeni blogger özel robots.txt dosyası ve özel robot başlık etiketleri ayarlama başlıklı yazımızda anlatıldığı gibi Blogger Robots.txt dosyasını düzenleyin.

Google'un anladığı en doğru blogger site haritası bu şekildedir. Çeşitli forumlarda anlatılan eski atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500 site haritaları yeni search console da işlev görmeyeceğini unutmayın. Soru ve görüşleriniz için yorum kutusundan yardım alabilirsiniz.

Yorum Gönderme for "Yeni Search Console Blogger Site Haritası Gönderme"