En Kısa Zamanda Hayırlı Evlilik Yapmak için Okunacak Dualar

Soru detayları: Kısmetim kapalı kısmetimi açmak için hangi duayı okumalıyım? Evlenmek istiyorum nasıl dua etmeliyim? En kısa zamanda hayırlı bir evlilik yapmak için hangi dualar okunur?


Kısmet Kapanır Mı?
Kıymetli okuyucularımızdan gelen sorulara cevap niteliğinde hazırladığımız bu yazıyı istifadelerinize sunuyoruz. Değerli okurlarımız dinimizde "kısmetim kapalı" diye bir kavram yoktur.

Dinimizde Kısmeti beklemek vardır, dolaysıyla kısmeti geç olanlar evlenememe evde kalma korkusu telaşına düşerek "Kısmetim Kapalı" yanlışına düşmektedir.

Dinimizde her şey Levh-i Mahfuzda yazılmıştır, Levh-i Mahfuz, Allah’ın gökleri ve yeri yaratmadan önce yazmış olduğu bir kitaptır.

"Allah (o yazıdan) dilediğini siler, (dilediğini de) sabit bırakır. Ana kitap (olan Levh-i Mahfûz) ise O’nun katındadır." [Rad, 39]

Kısmet nasip bağlama işleri büyücülük, büyü yapma işlerine girer, şayet kötü niyetli biri veya birileri kişinin evlenmemesi için büyü yaptı ise bu büyücülük tür. Büyü açmak, çözmek için veya kilitli işler için ayrıca dualar vardır.

evlenme eş bulma duası

Hayırlı evlilik yapmak için okunacak dua (1)
Duaya başlamadan önce hayırlısını yüce Allah'tan dileyerek niyet edilecek. Farz namazları mutlaka kılınacak. Hayırlı evlilik yapmak için çok kuvvetli "Kenzül Arş Duası" okunacak. Kenzül Arş Duası duası uzun bir duadır. Ayrıca her derde devadır faziletine inanarak okunacak.

Hayırlı bir evlilik için okunacak dua (2)

Sihir,nazar veya herhangi bir nedenle kısmeti bağlanmış kız yada kadının veya erkeğin kısmetinin açılması ve evlenmesini için, duanın kabulü için 5 vakit namaz kılmak şarttır.

  • Her yatsı namazı sonrası Allah rızası için iki rekat namaz kılınacak.
  • İki rekat namaz bitimi kalkmadan (5) istiğfar (3) salavatı şerife (3) İhlas okunacak.
  • Sonra niyet edilerek 19 gün bir kere Evrad-ı Bahaiyye okunacak.
  • Okuma esnasında aşağıdaki satara geldiğinizde,
  • Satır şudur, "Fe se yeklîkehümüllâhü ve hüves semiy’ul alîm"
  • Ayet-i kerimesine gelince (1550) defa "Yâ Muğıysü eğısnî" diye Cenab-ı Hakk’tan muradını niyaz eder ve bundan sonra duayı okuyup bitirir.
  • Şayet erkek, kız veya kadın kendisi okumuyorsa vekaleten okuyan kimse "Yâ Muğıysü eğısnâ "diye okuması gereklidir.

Hayırlı işlerin tezi için en faziletli dualardan Ashab-ı Bedir duası mutlaka okunacak. Ashab-ı Bedir Duası oku

Dualar faziletine inanarak, hayırlısını isteyerek okunacak Allah'ın izni ile en kısa zamanda hayırlı bir evlilik geçirir inşaAllah.

Ayrıca Bakınız: Tamamı hadislerle cimanın edepleri

Dinimizde evlilik yaşı ile ilgili Ayet:
Dinimizde evlilik çağı Nisa suresi 6. Ayetinde aşağıdaki gibi geçmektedir.

Yetimleri deneyin. Evlenme çağına (buluğa) erdiklerinde, eğer reşid olduklarını görürseniz, mallarını kendilerine verin. Büyüyecekler (ve mallarını geri alacaklar) diye israf ederek ve aceleye getirerek mallarını yemeyin. (Velilerden) kim zengin ise (yetim malından yemeğe) tenezzül etmesin. Kim de fakir ise, aklın ve dinin gereklerine uygun bir biçimde (hizmetinin karşılığı kadar) yesin. Mallarını kendilerine geri verdiğiniz zaman da yanlarında şahit bulundurun. Hesap görücü olarak Allah yeter.

Ayrıca bir çok Hadislerde erken yaşta evlenme tavsiye edilmiştir. Maalesef batılı münafıklarin "Kadına Özgürlük" naraları ile genç kızları ağır çalışma ortamına iterek, hayatlarını kolaylıktan zorluğu yöneltmektedir.

Dinimiz kadınların rahatlığını düşünmüş, geçim yükünü erkeğe vermiştir. Eve bakmakla hükümlü erkektir. İslam dininde Kadınların çalışma zorunluluğu veya eve rızık getirme gibi bir mecburiyeti yoktur. Batı zihniyeti özgür kadın tanımlamasıyla kadınları çalışmaya mecburmuş gibi göstermesi, kadının geç evlenmesine neden olmaktadır.

Allah tüm bekarlara hayırlı bir eş nasip eylesin.

Yeni yayınlar ücretsiz e-postanıza gelsin:

Henüz yorum yapılmamış "En Kısa Zamanda Hayırlı Evlilik Yapmak için Okunacak Dualar"

Yorum Gönder

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel