Deep Freeze Bilgisayardan Kaldırma Sorunu (Şifreli Şifresiz)

Deep Freeze aslında çok iyi bir sistem koruma yazılımıdır. Deep Freeze, program yükleme veya kurulum esnasında kapatılmamış ise buna izin vermez, bu durum kullanıcıların canını sıkar ve  Deep Freeze yazılımını kaldırmaya karar verdiklerinde çeşitli sorunlarla karşılaşırlar.

Bizde bu yazımızda Deep Freeze bilgisayardan tamamen nasıl kaldırılacağı, şifreli veya şifresiz kaldırma yöntemini anlatacağız. Hiç acele etmeden anlatılanları atlamadan sırasıyla takip etmeye dikkat edin.
Deep Freeze (uninstall password)

Deep Freeze Kaldırma (uninstall)

Deep Freeze programını kaldırmak için iki ayrı yöntem kullanacağız. İlki önceden belirlediğiniz şifreyi girerek kaldırma yöntemi diğeri unutulan şifreyi etkisiz hale getirerek kaldırma yöntemi şeklinde. Programı kaldırmak için arka planda çalışmasını sonlandırmak gerekiyor. Bunun için aşağıda anlatılanları uygulayın.

Shift tuşu basılı iken sağ alt köşede (saatin olduğu yer) Deep Freeze üzerine tıklayın.
⏩ Açılan ekrana daha önceden belirlediğiniz şifreyi giriniz.
⏩ Bazende Şifre istemeyebilir direk ok butonuna tıklayın.
⏩ Program boot ayarlarından "Boot Thawed" seçin ve ok butonuna basın, bilgisayarı yeniden başlatın.

Daha önce belirlediğiniz Şifreyi (password) hatırlamıyorsanız bios ayarlarından tarihi 2040 yapmanız gerekiyor. Bios'a girmek için bilgisayarı yeniden başlatın yazılar gelmeden "Del" tuşuna basın tarihi 2040 yapın ve kayıt et (f10) deyip bilgisayarın açılmasını bekleyin.

Artık Deep Freeze arka planda çalışmayacaktır, şimdi programın Setup dosyasına çift tıklayın, uninstall ekranı açılacak ve programı kaldırın. Benim önerim kalıntı bırakmadan En iyi yazılım kaldırma programı ile kaldırmak. Bunun için Revo Uninstall programını indirip kurun.
www.revouninstaller.com/index.html
Linki kopyalayıp Download Free trial yani bedava sürümünü indirin.
Programı kurduktan sonra açın üst sekmede → Zorla Kaldır → Browse for  tıklayın "Klasör" deyin → Yerel Disk (C:)  → Program Files → Deep Freeze klasörünü seçin → Gelişmiş → ileri → Tara → Hepsini seç → Sil. 

Bu şekilde hiç bir kalıntı bırakmadan Deep Freeze bilgisayardan tamamen kaldırılmış olacaktır. Kaldırma işleminden sonra bilgisayarını yeniden başlatın. Takıldığınız yerleri yorum kutusunu kullanarak yardım alabilirsiniz.

Yeni yayınlar ücretsiz e-postanıza gelsin:

Henüz yorum yapılmamış "Deep Freeze Bilgisayardan Kaldırma Sorunu (Şifreli Şifresiz)"

Yorum Gönder

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel