Bilgisayarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır Resimli Anlatım

Her hangi nedenle windows bilgisayarlarda ekran görüntüsü veya fotoğrafını programsız almak için aşağıdaki resimli anlatımdaki adımları takip ederek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Windows Bilgisayarda Ekran Görüntüsü Alma

Windows bilgisayarlarda alacağınız görüntü açıkken, ekranın görüntüsünü almak için klavyenin üst kısmında "Print Screen" (prt scr) tuşuna basın anlık görüntü hafızaya alınacak.

prt scr ekran görüntsü

Tam sayfa ekran görüntüsü görüntülemek ve kaydetmek için, Windows logo tuşuna basın ➡ tüm programlardonatılarpaint seçin ve açının.

Alttaki resimde görüldüğü gibi Paint programı üzerindeki "Seç'e" tıklayın ve ardından "Yapıştır" seçeneğine tıklayıp ekran görüntüsünü görüntüleyin.

paint ekran görüntüsü çekme

Ekran görüntüsünü kaydetmek için "farklı kaydet" seçeneğinden png resmi, jpeg resmi, bmp resmi, gif resmi, diğre biçimler seçeneklerinden dilediğini seçerek kaydedebilirsiniz.

Bu yöntem ile, Windows XP, Windows 7-8-10 işletim sistemlerinde ekran görüntüsü çekilebilmektedir. Laptop dizüstü bilgisayarla ekran görüntüsü almak için yine ayı yöntemler kullanılır.
ilgili aramalar; laptopta ekran görüntüsü nasıl alınır resimli anlatım, ekran görüntüsü nasıl alınır windows 10, bilgisayarda ekran görüntüsü alma kısayolu, bilgisayarda ekran görüntüsü nereye kaydedilir, masaüstü bilgisayar ekran resmi, klavyeden ekran görüntüsü nasıl alınır, paint ekran görüntüsü alma

Yeni yayınlar ücretsiz e-mailinize gelsin:

İçin henüz yorum yapılmamış "Bilgisayarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır Resimli Anlatım"

Yorum Gönder

Iklan Atas Artikel

ads start

ads end

Iklan Bawah Artikel