Clean Master Gerçekten işe Yarıyor Mu Telefona Faydası Zararı Var mı?

Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu Android telefonları tercih etmesi, sektör piyasasının iştahını iyice kabartmış durumda. Neredeyse her gün yeni model android telefonlar piyasaya sürülmekte.

Bununla birlikte binlerce android uygulama programları android play store mağazalarında yerini alıyor. Bu yazıda, Clean Master adlı Android Telefon uygulama programıgerçekten işe yarıyor mu? telefona faydası varmıdır? gibi merak edilen sorulara cevap niteliğinde olacaktır.

Clean master telefona zararı faydası varmıdır

Clean master gerçekten işe yarıyor mu?

Şimdi bu makale "O bazılarının" hoşuna gitmeyeceğinin elbette farkındayız, ancak burada insanların sömürülmesi söz konusu ise hedef tanımaksızın tüm gerçekleri yazmaktan çekinmeyiz.

Gelelim konumuza, Clean Master uygulaması ile "Gereksiz Dosya" bölümünü kullanarak temizlik işlemini yapalım. Sonuç 1.250 MB boyuntun da gereksiz dosya temizlendi bilgisi aldık. Ardından "Telefon Hızlandırma" seçeneğinden hızlandırma işlemini yapalım. Sonuç bir çok uygulamaların açık olduğunu ve hızlandırma sonrası hepsinin kapatıldığını gereksiz dosyaları sildiğini bize söyledi.

Şimdi işin püf noktası burada başlıyor. Yukarıda bahsettiğim yöntemi yaptık ve aradan 2-3 dakika geçti aynı şeyleri tekrar yapalım, temizlik sonrası bize 750 MB boyutunda dosya temizlediğini söylüyor. Hani 3 dakika önce temizlemiştik? telefonumuzla bir yere girmedik? ne oldu da bu kadar gereksiz dosya bulundu?

Kullanıcıların bunu sorması lazım, 2-3 dakikada bunca gereksiz dosya nasıl birikiyor? Bazen 1-2 Gb boyutunda dosyaları temizlendiğini söylüyor bu nasıl olur.

İşin gerçeği şu dur, Clean master gereksiz dosyaları silmiyor. Arka planda çalışan uygulamaları geçici olarak sonlandırıyor. Arka planda sonlandırılan uygulama 2-3 dakika sonra arka planda tekrar çalışmaya başlayacaktır. Sürekli sonlandır tekrar başlatmak pil ömrünün hızlı tükenmesine neden olmaktadır.

Özeti Clean Master sadece arka planda çalışan programları geçiçi olarak durduruyor, kalıcı olarak durdurması mümkün olmayan bir durumdur. Ayrıca sürekli açık kalması ram'i yediğini de unutmamak lazım.

Ayrıca bakınız: Programsız android telefon gereksiz dosya temizleme ve hızlandırma

Clean Master telefona zararı var mıdır?

Clean Master telefona faydadan çok zararı vardır, zararları şöyledir.
Clean Master arka planda sürekli çalışması pil ömrünü bitirir.
Clean Master ram'ı çabuk yer.
Clean Master uygulamasına verilen yetki ile başta e-posta ve tüm bilgilere kolay erişim imkanı sağlanır, bu sayede e-posta ve telefon numaraları pazarlama şirketlerine satılma riskini arttırır.
Clean Master sürekli flash reklamlar gösterir, pil tüketimini hızlandırır.

Clean Master faydadan çok telefona zarar veren bir uygulama dır bu uygulamayı mutlaka telefonunuzdan kaldırın.

6 yorum for "Clean Master Gerçekten işe Yarıyor Mu Telefona Faydası Zararı Var mı?"

 1. Ben lg g3 e indirmistim telefon hizlanir gibi oldu sonra da kaldirdim verileri telefonda kalmis midir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uygulama yöneticisine girip bakabilirsin, Kaldırdıysan kalkmıştır.

   Sil
 2. Ben telefonumun her yerini şifrelemek adına cm locker indirdim cok zararı olurmu


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Telefonda şifreleme zaten var bu tür uygulamaları tavsiye etmiyoruz.

   Sil
 3. Merhabalar. C.Master in hiç bir faydası yok mudur? Belleği temizlemek için ne yapabiliriz

  YanıtlaSil
 4. Merhaba hiç faydası yoktur bizzat kendinde deneyebilirsin. Aşağıdaki linkten rahatlıkla temizleyebilirsin.
  http://netbilenhaber.com/2015/10/programsiz-android-telefon-gereksiz.html

  YanıtlaSil