Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karı Koca Arası Soğukluğu için Eşler Arası Muhabbet Ayeti

Aile içi şiddetli geçimsizlik, karı koca arası sürekli kavga, soğukluk huzursuzluk halleri yaşayan bir türlü eşi ile uzlaşamayıp huzurlu ve mutlu olamayanlar için okunması gereken ve ALLAH'ın izni ile hemen tesir edecek olan muhabbet ayetleri şunlardır.

Ayrıca bakınız: Kocanın Ahlâkını Düzeltmek ve İlgisi Çekmek için Okunacak Dua

Ayrıca oku: Anında itaat ettirme duası

kari koca arasi okunan dua

Enfâl Suresi-63. Ayet, Âli imrân Suresi-31 Ayet, Tâhâ Suresi-39 Ayetleridir. Bu üç Aye-i kerimelerden hangisi okunursa Allah'ın izni ile hemen tesir eder.

Eşler Arası Okunacak Ayetlerin Sesli Türkçe Arapça Okunuşları:


Enfâl Suresi-63. Ayeti Arapça:

وَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ لَوْ أَنفَقْتَ مَا فِي الأَرْضِ جَمِيعاً مَّا أَلَّفَتْ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ وَلَكِنَّ اللّهَ أَلَّفَ بَيْنَهُمْ إِنَّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ

Enfâl Suresi 63. Ayet Türkçe okunuşu:

"Ve ellefe beyne kulûbihim, lev enfakte mâ fîl ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnalâhe ellefe beynehum, innehu azîzun hakîm (hakîmun "

Enfâl Suresi 63. Ayet Meali:

"Ve onların kalplerinin arasını (sevgiyle) birleştirdi. Eğer yeryüzündeki şeylerin hepsini infâk etseydin (verseydin), onların kalplerinin arasını birleştiremezdin. Ve lâkin Allah, onların arasını birleştirdi. Muhakkak ki O; Aziz'dir, Hakim'dir"

Âli imrân Suresi-31 Ayeti Arapça:

قُلْ إِن كُنتُمْ تُحِبُّونَ اللّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللّهُ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَاللّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ

Âli İmrân 31. Ayet Türkçe okunuşu:

"Kul in kuntum tuhibbûnallâhe fettebîûnî yuhbibkumullâhu ve yagfir lekum zenûbekum, vallâhu gafûrun rahîm(rahîmun)."

Âli İmrân 31. Ayeti meali:

"De ki: Eğer siz Allah'ı seviyorsanız, o taktirde bana tâbi olunuz ki Allah da sizi sevsin ve sizin günahlarınızı mağfiret etsin (sevaba çevirsin). Ve Allah ''Gafur''dur, 'Rahîm'dir."

Tâhâ Suresi-39 Ayetleri Arapça:

وَأَلْقَيْتُ عَلَيْكَ مَحَبَّةً مِّنِّي وَلِتُصْنَعَ عَلَى عَيْنِي

Taha Suresi 39. Ayet Türkçe okunuşu:

"Enıkzifîhi fît tâbûti fakzifîhi fîl yemmi felyulkıhil yemmu bis sâhıli ye'huzhu aduvvun lî ve aduvvun leh (lehu), ve elkaytu aleyke mehabbeten minnî ve li tusnea alâ aynî."

Taha Suresi 39. Ayet meali:

"Onu sandığa koymasını, sonra onu denize (Nil Nehri'ne) bırakmasını (vahyetmiştik). Böylece deniz, onu sahile atsın, Benim ve onun düşmanı, onu alsın. Ve gözümün önünde (korumam altında) yetiştirilmen için sana, Kendimden muhabbet (sevgi) verdim."

Karı koca arası soğukluğu veya şiddetli geçimsizlik gibi durumlarda yukarıdaki Ayet-i kerimelerin her hangi biri okursa Allah'ın izni ile hemen tesir eder. Yalnız Ayetleri faziletine inanarak okumak gerekmektedir, Haram sayılan kişilere (sevgili vs) okunmaz, karı koca arası okunan ayetlerdir. Ayrıca duanın kabulü için 5 vakit Namaz kılmak şarttır.

Namaz nasıl kılınır bilmeyenler için "Erkek ve Bayanlar için resimli Namaz hocası" yazımızı okuyabilirler.

1 yorum for "Karı Koca Arası Soğukluğu için Eşler Arası Muhabbet Ayeti"