Tandem Emzirme Nedir? Tandem Nursing Tehlikeli midir?

Tandem emzirme nedir? Tandem Nursing emzirme ne demek? Tandem tehlikeli midir hakkında kısa özet bilgiler.

Tandem Nursing Tehlikeli midir

Tandem Emzirme Nedir?
İkiz olmayan iki çocuğu birden emzirme durumuna "Tandem Emzirme" denmektedir. Örneğin 6 aylık bebeğiniz vardır ve tekrar hamile kaldınız.

Bu gebelik süresince emzirmeyi sürdürürsünüz. İkinci bebek doğduğunda 15 aylık olan büyük çocuğu da yeni doğanla birlikte emzirmeye devam etme durumuna "Tandem nursing" deniliyor.

Tandem Nursing Emzirme Tehlikeli midir?
Bu emzirme biçiminde hamile kalındığı zaman var olan bebek sütten kesilmez, emzirmeye devam edilir. Diğer bebek doğduğu zaman da ikisini birden emzirmede hiç bir sakınca yoktur.

Genelde her meme bir çocuğa tahsis edilir, çünkü anne sütünün içeriği ve yapısı hemen çocuğun yaşına uygun olarak değişiklik gösterir.

Yani 1 aylık bir bebeğin emdiği sütle 15 aylık bir bebeğinki aynı değildir ve tandem nursing'de annenin vücudunun bunu algılayıp bu doğrultuda her iki memeden farklı nitelikte süt üretebilmektedir.

Düşük tehlikesi durumu yok ise hamileyken küçük bebeği emzirmekte hiç bir sakınca yoktur. Günümüz annelerinin yaptıkları hata ise, emzirirken hamile kalırsa hemen bebeği sütten kesmeleridir. Oysaki düşük tehlikesi yoksa bunda hiç bir sakınca yoktur.

Yeni yayınlar email adresinize gelsin:

0 Yorum "Tandem Emzirme Nedir? Tandem Nursing Tehlikeli midir?"

Yorum Gönder

Iklan Atas Artikel

ads2

Iklan Tengah Artikel 2

ads end