Melsum Ne demek? Melsum İsminin Anlamı Nedir?

Çocuğunun isminin farklı, özel ve hiç duyulmadık bir isim olması için yapılan yanlışlardan bir tanesi de "Melsum" ismidir. Çocuğa verilecek anlamsız isimden anne baba mutlak sorumludur, kaynaksız, asılsız uydurma isimlerden uzak durulması gerektiğini her isim anlamları yazılarımızda anlatmaya çalıştık.
Melsum isminin anlami nedir

Melsum Ne demek?
Melsum Türkçe ve İngilizcede hiç bir anlam ifade etmemektedir. Melsum Arapça bir kelime de değildir. Melsum tamamen kulağa hoş gelmesi ve sırf farklı olması için ilgi çekme amaçlı, ilmi bilgisi olmayan insanlar tarafından çocuğuna verdikleri anlamsız bir isimdir.

Ayrıca bakınız: Lâ tahzen innAlla meana anlamı nedir?
Bakınız: Tuana isminin anlamına uydurdukları kılıfa!

Melsum ismi caiz midir?
Melsum ismi Kuranda geçmemektedir. Melsum ismi hiç bir anlam ifade etmediği için caiz değildir. Mahşerde isminin anlamı olmayanlar isimsiz olarak çağrılacaklardır.

Melsum, Sühan ve benzeri isimlere caiz diyen kişilere kaynağını bir sorun bakalım, hangi kaynakta caiz oldukları yazıyor? Biz bir konuyu mutlak kaynaklara bakar, yetmedi işim ehline sorar öyle yayınlarız. Bir tek yayınlarımızda kaynaksız, uydurma bir yazı görürseniz bizi takip etmeyin.

Yeni yayınlar ücretsiz e-postanıza gelsin:

Henüz yorum yapılmamış "Melsum Ne demek? Melsum İsminin Anlamı Nedir?"

Yorum Gönder

ilk reklam

reklam 2

reklam 3

reklam son