Zeyna Ne Demek? Zeyna İsminin Anlamı Nedir?

İsim anlamlarına çok dikkat edilmesi gerektiğini her isim anlamları yazılarımızda anlatmaya çalıştık. Hele ki bu isimler caiz olmayan, dinen sakıncalı isimler ise bunun vebali mahşerde çok ağırdır.

Özellikle televizyon dizilerinde, Sinema filmlerinde ve sosyal medyada kasıtlı olarak anlamsız, gayrimüslim isimler özenle seçilir ve bu isimler medya kölesi olmuş insanlara adeta aşılanır. Bu isimlerden biri de Zeya ismidir.
zeyna isminin anlamı nedir
Zeyna Ne Demek?
Zeyna Türkçe bir kelime değildir, Türkçe kelime olmadığı gibi Türkçede'de bir anlamı da yoktur. Zeyna isminin bir kökeni de yoktur, sadece dizide kullanılan uydurma bir isimdir. Zeyna, Yeni Zelanda'da çekilmiş bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizide "Savaşçı Prenses" anlamında "Zeyna" adı kullanılmıştır.

Bakınız: Tuana isminin anlamına

Zeyna İsmi çocuğa konur mu? Caiz midir?
Zeyna ismi yabancı bir isim olması nedeniyle çocuklara konulması asla caiz değildir. Çocuğa konulacak ismin mutlaka güzel bir anlamı olmasına çok dikkat edilmelidir. İnternet ortamında isim anlamları adı altında açılan sitelere dikkat ediniz. Caiz olmayan isimlere caiz fetvası verenlerden kaynak isteyin.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) beğenmediği, kötü manaya gelen isimleri bizzat kendisi değiştirmiştir.

Yeni yayınlar e-mail adresinize gelsin:

0 Yorum "Zeyna Ne Demek? Zeyna İsminin Anlamı Nedir?"

Yorum Gönder

başlık altı

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

yazı sonu