Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Salat-ı Tefriciye Duası Türkçe Arapça okunuşu

Salat-i Nariye halka arasında dilek duası olarak bilinen Salat-ı Tefriciye duasının kaynağı, İmam-ı Kurtubi gösterilmektedir. Ancak elimizdeki eserlerde böyle bir kaynağa rastlayamadık.

Duanın yanlış olduğunu da söylemek doğru değildir. Salat-ı Tefriciye duası Peygamber Efendimiz (s.a.v)' salavat getirmek için okunur ve gayesi salavattır.

Salat-ı Tefriciye duası sadece dünyevi işler ve çıkarlar için okunmamalı daha çok ahiret için okunmalıdır.

Halk arasında "Bir kızı sevdim okuyayım oda beni sevsin" yada "Bir erkeği sevdim oda beni sevsin aşık olsun" vs gibi durumlarda okunması edep dışı bir davranıştır.

Salat-ı Tefriciye duası Arapça okunuşu:

salati tefriciye duasi arapca

Salat-ı Tefriciye duası okunuşu:

"Allahumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ-seyyidina Muhammedin ellezi tenhallü bihi’l ‘ukadu ve tenfericu bihi’l-kürabu ve tukdâ bihi’l-havâicu ve tünâlü bihi’r-rağâibu ve husnu’l-havâtimi ve yusteska’l-ğamâmu bi-vechihi’l-kerîmi ve ‘alâ âlihi ve sahbihi fî-külli lemhatin ve nefesin bi-‘adedi külli ma’lûmin lek."
Salat-ı Tefriciye Duası Anlamı:

"Ya Rab! Efendimiz Muhammed’e tam ve mükemmel bir salat ve selam eyle. O Nebi ki, onun yüzü suyu hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar dağılır, ihtiyaçlar karşılanır, arzulara ve güzel akıbetlere erişilir, bulutlardan yağmur dökülür… Onun âline ve ashabına da salât ve selam eyle Ya Rab! Her an, her nefeste ve senin bildiklerinin sayısınca."

Selam ve dua ile...

Yorum Gönder for "Salat-ı Tefriciye Duası Türkçe Arapça okunuşu"