Sağlık Bakanlığı MHRS Alo 182 Neden Aranmıyor?

Sağlık Bakanlığının Devlet Hastanelerinden randevu almak için Sağlık Bakanlığının vatandaşlara iki türlü hizmet sunmaktadır. Bunlardan birincisi MHRS online internetten randevu alma sistemi ve Alo 182 telefon hattı.

İnternetten online randevu almak için MHRS kayıt sitemine üye olmak gerekiyor, ancak üye olma işlemi zahmetli olması nedeniyle alo 182 hattı üzerinden kolayca randevu almak isteyen hastaların şikayetleri bir hayli artmış durumda.

alo 182 çıkmıyor

Başlıca Alo 182 hattının şikayet nedenlerinin başında, Alo 182 hattının aranmaması, sürekli meşgul çalması, cevap vermiyor olması ve bazende hiç çıkmaması.


Alo 182 Hattı Neden Aranmıyor Sorunu:

Cep telefonlarından veya sabit hatlardan Sağlık bakanlığının Alo 182 randevu hattını aradığınızda aranmıyorsa veya sürekli meşgul çalıyorsa hatta çıkmıyorsa bunun nedeni sitemdeki aşırı  yoğunluktan kaynaklanmaktadır.

Çözüm olarak Alo 182 hattını mümkünse gece 23:50 ve 05:00 saatleri arasında aramak gerekiyor. Çünkü bu saatlerde sistemde aşırı yoğunluk yaşanmamaktadır.

Normal saatlerde milyonlarca hastaların aynı anda sistemi aramaları durumunda sistem yoğunluktan kilitlenme noktasına gelmektedir.

Yeni yayınlar ücretsiz e-postanıza gelsin:

Henüz yorum yapılmamış "Sağlık Bakanlığı MHRS Alo 182 Neden Aranmıyor?"

Yorum Gönder

ilk reklam

reklam 2

reklam 3

reklam son