Arven İsminin Anlamı Manası Nedir? Arven İsmi Caiz Midir?

Çocuğa verilecek isimlere çok dikkat edilmesi gerektiğini her isim anlamları yazılarında atlatmaya çalıştık. Çocuğa konacak isimden mutlak anne baba sorumludur, şayet isminin anlamı kötü manaya geliyor ise çocuk mahşer gününde ismini koyan anne babadan davacı olacaktır.

arven isminin analamı

Arven isminin anlamı manası kökeni nedir?
Arven veya Arwen Türkçe de hiç bir anlamı yoktur, İngilizce bir kelime de değildir. Kuranı Kerimde geçmez çünkü Arapça bir kelime değildir.

Peki çocuğa Arven veya Arwen ismi konur mu?
Yukarıda anlatıldığı üzere Arven veya Arwen anlamı olmayan tamamen uydurma anlamsız bir isim olduğundan çocuğa bu isimler verilmez.

Peygamber efendimiz (s.a.v) anlamsız kötü manaya gelen isimler hususunda uyarılarda bulunmuş ve bizzat kendisi değiştirmiştir.

"Sizler kıyamet günü isimlerinizle ve babalarınızın isimleriyle çağrılacaksınız. Öyleyse isimlerinizi güzel yapın."

Çağırma işlemi Allah'ın görevlendirdiği bir melek tarafından Allah'ın izni ile yapılacaktır. Mahşer halkı önünde hiç kimse Allah'ın hoşlanmadığı anlamsız kötü manaya gelen isimle Allah'ın karşısına çıkmak istemez bu nedenle çocuğa anlamsız kötü manaya gelen isimler konulmaz.

Arven - Arwen bu isimler tamamen uydurma kökenli isimler listesinde olup sırf kulağa hoş gelmezi hasebiyle topluma empoze edilmiş isimlerdir.

Özellikle sosyal medyada sırf kulağa hoş gelmesi nedeniyle bu tür isimlere uydurma kökenler eklenmektedir, bu tür anlamsız isimlerden mutlak uzak durulması önerilmektedir.

Arven isminin anlamı, arven isminin manası, arven ismi caiz midir, arven ismi çocuğa konur mu, arven ismi Kuranda geçiyor mu, arwen ismi anlamı

Etiketler:

Yorum Gönder

[blogger][facebook][disqus]

Author Name

erkan

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *